Місто Рахів (Закарпатська область), 2012 рік
Для збільшення зображення, що Вас зацікавило, натисніть на нього.
В разі будь-якого використання розміщених тут фото, гіперпосилання на цей сайт () є обов’язковим.

Город Рахов (Закарпатская область), 2012 год
Для увеличения заинтересовавшего Вас изображения нажмите на него.
При любом использовании размещенных здесь фотографий, гиперссылка на этот сайт () является обязательной.


Рахів - місто (близько 15 тис. мешканців) і районний центр Закарпатської області, розташоване на берегах глибокої долини річки Тиса. Рахів є найвисокогірнішим містом в Україні. Найнижча його вулиця розташована на висоті 400 м над рівнем моря, а найвища - на висоті 1200 м.
Перша згадка про Рахів датується 1447 роком. Відповідно до однієї з легенд, назва міста утворилася від українського слова «рахувати», тому що в цьому місці розбійники підраховували свій грабіжницький дохід. Якщо зважити, що першими поселенцями в цих місцях були селяни-втікачі з обох боків Карпат, то ця версія має право на життя. У XVIII столітті тут почалася промислова заготівля лісу, який сплавляли Тисою до Великого Бичкова, а звідти - до Угорщини. У вдалий рік з Рахова відправлялося до ста плотів.


Рахов - город (около 15 тыс. жителей) и районный центр Закарпатской области, Рахов является самым высокогорным городом в Украине. Самая низкая его улица расположена на высоте 400 м над уровнем моря, а наивысшая - на высоте 1200 м.
Первое упоминание о Рахове датируется 1447 годом. В соответствии с одной из легенд, название города произошло от украинского слова «рахуваты» («считать»), потому что в этом месте разбойники подсчитывали свой грабительский доход. Если учесть, что первыми поселенцами в этих местах были крестьяне-беглецы с обеих сторон Карпат, то эта версия имеет право на жизнь. В XVIII веке здесь началась промышленная заготовка леса, который сплавляли по Тисе к Великому Бычкову, а оттуда - в Венгрию. В удачный год из Рахова отправлялось до ста плотов.


Карпаты. Закарпатская область, Рахов. Фото. Центральная площадь, на втором плане - горсовет. Фото липня 2012 року.
Карпаты. Закарпатская область, Рахов. Фото. Римско-католический костёл св. Яна Непомука (1825 год). Фото липня 2012 року.
Закарпаття, Рахів.
Центральна площа
, на другому плані - міськрада.
Римсько-католицький костел св. Йоана Непомуки (1825 рік).


Закарпатье, Рахов.
Центральная площадь
, на втором плане - горсовет.
Римско-католический костёл св. Яна Непомука (1825 год).

Rakhiv.
Central square of Rakhiv
.
Church of Saint John Nepomucene (1822).


Рахів типовий своєю провінційністю, закріпленою багатовіковою історією перебування в глибинці Австро-Угорщині, Чехословаччини, СРСР і України. На центральній площі міста майже поруч розташовані костел XIX століття, що залишився з австро-угорських часів, і церква Зіслання Святого Духа, зведена у 1991 році.

Рахов типичен своей провинциальностью, закрепленной многовековой историей пребывания в глубинке Австро-Венгрии, Чехословакии, СССР и Украины. На центральной площади города почти рядом расположены костел XIX века, который остался с австро-венгерских времен, и церковь Сошествия Святого Духа, возведенная в 1991 году.


Карпаты. Закарпатская область, Рахов. Фото. В центре города. Фото липня 2012 року.
Карпаты. Закарпатская область, Рахов. Фото. Собор Сошествия Святого Духа (1991 год). Фото липня 2012 року.
Закарпаття, Рахів.
У центрі міста
.
Собор Зіслання Святого Духа (1991 рік).


Закарпатье, Рахов.
В центре города
.
Собор Сошествия Святого Духа (1991 год).

Rakhiv.
In the centre of the town
.
Orthodox church of the Descent of the Holy Spirit on the Apostles (1991).


Карпаты. Закарпатская область, Рахов. Фото. Памятник Герою Советского Союза Алексею Борканюку.
Фото липня 2012 року.
Закарпаття, Рахів. Пам'ятник Герою Радянського Союзу Олексі Борканюку.
Між цими храмами розташований встановлений 1978 року по-радянському строгий гранітний пам'ятник Олексію Борканюку (1901-1942), депутатові парламенту Чехословаччини від Комуністичної партії, уродженцеві сусіднього селища Ясіня. На початку 1942 року він очолив диверсійну групу, закинуту в Закарпаття для організації партизанської боротьби, та незабаром його було заарештовано і згодом страчено у будапештській в'язниці «Маргіткерут». О. Борканюку, похованому в Рахові, було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Закарпатье, Рахов. Памятник Герою Советского Союза Алексею Борканюку.
Между этими храмами расположен установленный в 1978 году по-советски строгий гранитный памятник Алексею Борканюку (1901-1942), депутату парламента Чехословакии от Коммунистической партии, уроженцу соседнего поселка Ясиня. В начале 1942 года он возглавил диверсионную группу, заброшенную в Закарпатье для организации партизанской борьбы, но вскоре он был арестован и впоследствии казнен в будапештской тюрьме «Маргиткерут». А. Борканюку, похороненному в Рахове, было посмертно присвоено звание Героя Советского Союза.



Першоджерела:
# Вікіпедія.
# Путівник «Вся Україна»; А.С. Івченко; ДНВП «Картографія»; Київ-2006.







Усі права застережено. © 2003-2013 Сергій Клименко




Rambler's Top100