Карпати, Чорний Черемош. Квітень-травень 2011 року.
Дні четвертий-сьомий: у базовому таборі біля селища Топільче та повернення до Івано-Франківська

Для збільшення зображення, що Вас зацікавило, натисніть на нього.
В разі будь-якого використання розміщених тут фото, гіперпосилання на цей сайт () є обов’язковим.

Карпаты, Черный Черемош. Апрель-май 2011 года.
Дни четвертый-седьмой: в базовом лагере возле селения Топильчеи и возвращение в Ивано-Франковск

Для увеличения заинтересовавшего Вас изображения нажмите на него.
При любом использовании размещенных здесь фотографий, гиперссылка на этот сайт () является обязательной.




Карпати. Мапа Чорного Черемоша між селищем Топільче та смт. Верховина.
Чорний Черемош (басейн Дунаю) - одна з найкрасивіших гірських річок України. Ця річка вважається також однією з найскладніших для проходження. Кажуть, що навесні Чорний Черемош здебільшого буває таким бурхливим і швидким, що течія просто валить з ніг навіть на мілководді...
Однак навесні 2011 року води у Чорному Черемоші було як ніколи замало і наші «адмірали-наставники» вирішили не йти, як планувалося, до Вижниці, а просто покататися порогами (Дземброня, Бистрець /«Сива Кобила»/, Гуки: Малий Гук, Гучок, Великий Гук)...
Оскільки катання 2011 року я не фотографував, то пропоную ознайомитись з моїми фото такого заходу 2007 року.


Карпаты. Карта Черного Черемоша между селением Топильче и пгт. Верховына.
Черный Черемош (бассейн Дуная) - одна из самых красивых горных рек Украины. Эта река считается также одной из самых сложных для прохождения. Говорят, что весной Черный Черемош обычно бывает таким бурным и быстрым, что течение просто валит с ног даже на мелководье...
Однако весной 2011 года воды в Черном Черемоше было как никогда мало и наши «адмиралы-наставники» решили не идти, как планировалось, до Вижницы, а просто покататься на порогах (Дземброня, Быстрец /«Белая Кобыла»/, Гуки: Малый Гук, Гучок, Большой Гук)...
Поскольку катание 2011 года я не фотографировал, то предлагаю ознакомиться с моими фото такого мероприятия в 2007 году.


Карпати. Схема річки Чорний Черемош з «Туристські ріки Карпат. Путівник».
Ліва притока Черемошу, разом з Білим Черемошем дають початок Черемошу. Довжина 87 км, площа водозбору 856 кв.км. Вся річка знаходиться на території Верховинського району Івано-Франківської області. Народжується Чорний Черемош з джерел в Чивчинських горах на висоті 1680 м над ровнем моря.
Чивчинський хребет - це район Мармароського кристалічного масиву Українських Карпат. З правого берега верхів'я Чорного Черемошу формують потоки, які збігають зі схилів Гринявських гір.
Чорний Черемош - типова гірська річка, яка протікає у вузькій мальовничій долині зі стрімкими схилами, вкритими густим лісом. На окремих ділянках в нижній течії трапляються тераси і навіть невелика заплава. Русло річки звивисте, ширина під час межені 15-20 м, а глибина коливається від 0,2 м до 0,4 м у верхів'ях і до 1 м у нижній течії. Середня швидкість течії 0,8-1,2 м/сек. При максимально високих рівнях води ширина русла збільшується до 50-80 м, а швидкість до 5-6 м/сек. Середньорічна витрата води за багаторічний період становить в гирлі 18 куб.м/сек. Екстремальна кількість витрати води коливається від 1 куб.м/сек під час межені до 1100 куб.м/сек під час паводків.
Чорний Черемош приймає багато притоків. Найбільші: Шибена, Дземброня, Бистрець, Ільця. Слід зауважити, що всі ці притоки ліві і витоки їхні - на схилах Чорногори, де сніг лежить до кінця червня, а влітку випадає багато дощів. Тому від гирла Дземброні Чорний Черемош сплавний усе літо.


Карпаты. Схема речки Черный Черемош из «Туристские реки Карпат. Путеводитель» (на Украинском языке).
Левый приток Черемоша, вместе с Белым Черемошем дают начало Черемошу. Длина 87 км, площадь водосбора 856 кв.км. Вся река находится на территории Верховинского района Ивано-Франковской области. Рождается Черный Черемош из родников в Чивчинских горах на высоте 1680 м над уровнем моря.
Чивчинский хребет - это район Мармароского кристаллического массива Украинских Карпат. С правого берега верховья Черного Черемоша формируют потоки, сбегающие со склонов Гринявских гор.
Черный Черемош - типичная горная река, которая протекает в узкой живописной долине со стремительными склонами, покрытыми густым лесом. На отдельных участках в нижнем течении попадаются террасы и даже небольшая пойма. Русло реки извилисто, ширина во время межени 15-20 м, а глубина колеблется от 0,2 м до 0,4 м в верховьях и до 1 м в нижнем течении. Средняя скорость течения 0,8-1,2 м/сек. При максимально высоких уровнях воды ширина русла увеличивается до 50-80 м, а скорость до 5-6 м/сек. Среднегодовой расход воды за многолетний период составляет в устье 18 куб.м/сек. Экстремальное количество расхода воды колеблется от 1 куб.м/сек во время межени до 1100 куб.м/сек во время паводков.
Черный Черемош принимает много притоков. Наибольшие: Шибена, Дземброня, Быстрец, Ильця. Следует заметить, что все эти притоки левые и истоки их - на склонах Черногоры, где снег лежит до конца июня, а летом выпадает много дождей. Оттого от устья Дземброни Черный Черемош сплавной все лето.


Річка у верхів'ях має північно-західний напрямок, а після гирла р. Дземброня повертає на схід. На річці є численні шивери і пороги різної складності. Біля села Устерики Чорний Черемош, злившись із Білим Черемошем, дають початок Черемошу.
Лоція річки Чорний Черемош (басейн Дунаю) та докладний опис Чорного Черемошу з видання «Туристські ріки Карпат. Путівник» - окремою сторінкою


Река в верховьях имеет северо-западное направление, а после устья г. Дземброня поворачивает к востоку. На реке есть многочисленные шиверы и пороги различной сложности. Возле села Устерики Черный Черемош, слившись с Белым Черемошем, дают начало Черемошу.
Лоция реки Черный Черемош (бассейн Дуная) и подробное описание Черного Черемоша из издания «Туристские реки Карпат. Путеводитель» - отдельной страницей


Карпати, Чорний Черемош. Наш базовий табір у районі селища Топільче (48°04'54"N, 24°45'02"E). Панорама ~180°. 2 травня 2011.
Карпаты, Черный Черемош. Наш базовый лагерь в районе селения Топильче (48°04'54"N, 24°45'02"E). Панорама ~180°. 2 мая 2011.


Карпати, Чорний Черемош.
Наш базовий табір у районі селища Топільче
(48°04'54"N, 24°45'02"E).
2 травня 2011.


Карпаты, Черный Черемош.
Наш базовый лагерь в районе селения Топильче
(48°04'54"N, 24°45'02"E).
2 мая 2011.


У таборі: як завжди весело й усі зайняті чимось корисним... ;)))
2 травня 2011.


В лагере: как всегда весело и все заняты чем-то полезным... ;)))
2 мая 2011.


У таборі: доброго ранку! ;)))
3 травня 2011.


В лагере: здравствуй, новый день! ;)))
3 мая 2011.


У таборі: а цього ранку досить прохолодно. Тому люди шановані не поспішають вилазити із наметів.
А важку роботу, як годиться, виконують молоді та дужі... ;)))
4 травня 2011.


В лагере: а этим утром достаточно прохладно. Поэтому люди уважаемые не спешат вылазить из палаток.
А тяжелую работу, как положено, выполняют молодые и сильные... ;)))
4 мая 2011.


Селище Топільче.
В хаті баби Параски
.
5 травня 2011.


Селение Топильче.
В доме бабы Параски
.
5 мая 2011.


Карпати. Мапа маршруту від селища Топільче (48°04'54"N, 24°45'02"E) через Верховину до Івано-Франківська.
2-5 травня 2011 року.
Цього разу від Топільче до Верховини та від Верховини до Івано-Франківська (через Яремче) ми добиралися рейсовими автобусами. На жаль, у Верховині у нас знову зовсім не було вільного часу.
Розповіді про Івано-Франківськ та Яремче - окремими сторінками.


Карпаты. Схема маршрута от селения Топильче (48°04'54"N, 24°45'02"E) через Верховину до Ивано-Франковска.
2-5 мая 2011 года.
На этот раз от Топильче до Верховины и от Верховины до Ивано-Франковска (через Яремче) мы добирались рейсовыми автобусами. К сожалению, в Верховине у нас снова совсем не было свободного времени.
Рассказы о Ивано-Франковске и Яремче - отдельными страницами.



Першоджерела:
# Вікіпедія.
# «По Черемошу и Пруту. Путеводитель», Э. Л. Брукман, Ужгород, 1985.




Інші сторінки фоторозповіді "Карпати, Чорний Черемош, сходження на Чорну Гору (квітень-травень 2011 року)":


Усі права застережено. © 2003-2011 Сергій Клименко