Визначні пам'ятки Криму, вересень 2012 року.
Селище Коктебель.

Для збільшення зображення, що Вас зацікавило, натисніть на нього.
В разі будь-якого використання матеріалів, що тут розміщено, гіперпосилання на цей сайт () є обов’язковим.

Достопримечательности Крыма, сентябрь 2012 года.
Посёлок Коктебель.

а Для увеличения заинтересовавшего Вас изображения нажмите на него.
При любом использовании размещенных здесь материалов, гиперссылка на этот сайт () является обязательной.


Коктебель - селище (2,7 тис. жителів) Феодосійської міськради, розташоване на узбережжі однойменної бухти Чорного моря.
Ще в VIII столітті на березі бухти існував порт, а пізніше виникло поселення, яке в X столітті зруйнували печеніги. Нова історія Коктебеля почалася за часів розвитку капіталізму в Росії, коли лікар-офтальмолог професор 3. Юнге заснував у цих місцях курорт.
Неподалік від Коктебеля розташована вузька гора Узун-Сирт (Клементьєва), що витяглася на кілька кілометрів. Вона ще в 1930-і роки стала тренувальною базою школи планеристів, через що в 1944-1992 роках селище Коктебель мало назву Планерське. Тут осягали ази повітроплавання знаменитий конструктор космічних кораблів С. Корольов, всесвітньо відомі авіаконструктори О. Антонов, О. Яковлєв, С. Іллюшин.
Коктебель дав назву одному з відомих сортів коньяку, що виробляється на однойменному заводі на околицях селища.
В останні роки в Коктебелі наприкінці серпня проводиться міжнародний джазовий фестиваль.


Коктебель - посёлок (2,7 тыс. жителей) Феодосийского горсовета, расположенный на побережье одноименной бухты Черного моря.
Еще в VIII веке на берегу бухты существовал порт, а позже возникло поселение, которое в X веке разрушили печенеги. Новая история Коктебеля началась во времена развития капитализма в России, когда врач-офтальмолог профессор 3. Юнге основал в этих местах курорт.
Неподалеку от Коктебеля расположена узкая гора Узун-сирт (Клементьева), вытянувшаяся на несколько километров. Она еще в 1930-ые годы стала тренировочной базой школы планеристов, из-за чего в 1944-1992 годах поселок Коктебель назывался Планерское. Здесь постигали азы воздухоплавания знаменитый конструктор космических кораблей С. Королев, всемирно-известные авиаконструкторы О. Антонов, А. Яковлев, С. Ильюшин.
Коктебель дал название одному из известных сортов коньяка, который производится на одноименном заводе в окрестности поселка.
В последние годы в Коктебели в конце августа проводится международный джазовый фестиваль.


Крым. Коктебель, вид на массив Карадаг. Фото вересня 2012 року.
Крым. Коктебель, вид на массив Карадаг. Фото вересня 2012 року.
Коктебель, вид на масив Карадаг.
З набережної Коктебеля, яку нещодавно було реконструйовано, відкривається чудовий вид на постійно мінливий (залежно від погоди та часу доби), та завжди заворожливий вулканічний масив Карадаг.


Коктебель, вид на массив Карадаг.
С набережной Коктебеля, которую недавно реконструировали, открывается прекрасный вид на постоянно переменчивый (в зависимости от погоды и времени суток), но всегда завораживающий вулканический массив Карадаг.


Крым. Коктебель, вид на восточную оконечность Коктебельской бухты: мыс Хамелеон и мыс Киик-Атлама. Фото вересня 2012 року.
Крым. Коктебель, вид на восточную оконечность Коктебельской бухты: мыс Хамелеон и мыс Киик-Атлама. Фото вересня 2012 року.
Коктебель, вид на східний край Коктебельської бухти: мис Хамелеон і мис Киік-Атлама.
Вдали - поселок Орджоникидзе.


Коктебель, вид на восточную оконечность Коктебельской бухты: мыс Хамелеон и мыс Киик-Атлама.
Вдалині - селище Орджонікідзе.


Крым. Коктебель. Памятник Максимилиану Волошину (1877-1932).
Фото вересня 2012 року.
Коктебель. Пам'ятник Максиміліану Волошину (1877-1932).
У Коктебелі в різні часи побувало багато відомих людей, та Коктебель незмінно пов’язують із ім’ям поета та маляра українського походження Максиміліана Волошина (справжнє ім’я - Максиміліан Олександрович Кірієнко-Волошин), який прожив тут другу (більшу) частину свого життя.
Він оселився в Коктебелі на початку XX століття у будинку, що був збудований у 1903-1912 роках його матірю - Оленою Оттобальдівною (1850-1923), в дівоцтві Глазер.


Коктебель. Памятник Максимилиану Волошину (1877-1932).
В Коктебеле в разные времена побывало много известных людей, но Коктебель неизменно связывают с именем поэта и художгтка украинского происхождения Максимилиана Волошина (настоящее имя - Максимилиан Александрович Кириенко-Волошин), который прожил здесь вторую (большую) часть своей жизни.
Он поселился в Коктебеле в начале XX века в доме, построенном в 1903-1912 годах его матерью - Еленой Оттобальдовной (1850-1923), урождённой Глазер.

«Когда поймешь, что человек рожден,
Чтоб выплавить из мира
Необходимости и Разума -
Вселенную Свободы и Любви, -
Тогда лишь
Ты станешь Мастером».
Максимилиан Волошин, «Подмастерье», 24 июня 1911, Коктебель.


Крым. Коктебель. Дом-музей Максимилиана Волошина. Фото вересня 2012 року.
Коктебель. Будинок-музей Максиміліана Волошина.
У нині знаменитому, схожому на корабель, будинку Максиміліана Волошина на набережній Коктебельської бухти побували практично всі відомі літератори того часу. Після встановлення радянської влади, щоб не втратити свій будинок, Максиміліан Волошин у 1924 році за погодженням з Наркомпросом перетворив цей будинок у безкоштовний будинок творчості (згодом - Будинок творчості письменників Літературного фонду СРСР).
Нині в цьому будинку на Коктебельській набережній розміщено Будинок-музей Максиміліана Волошина.


Коктебель. Дом-музей Максимилиана Волошина.
В ныне время знаменитом, похожем на корабль, доме Максимилиана Волошина на набережной Коктебельской бухты побывали практически все известные литераторы того времени. После установления советской власти, чтобы не потерять свой дом, Максимилиан Волошин в 1924 году по согласованию с Наркомпросом превратил этот дом в бесплатный дом творчества (впоследствии - Дом творчества писателей Литературного фонда СССР).
В настоящее время в этом доме на Коктебельской набережной размещен Дом-музей Максимилиана Волошина.


Крым. Коктебель. На улицах посёлка. Фото вересня 2012 року.
Крым. Коктебель. На улицах посёлка. Фото вересня 2012 року.
Коктебель. Вулицями селища

Коктебель. На улицах посёлка



Першоджерела:
# Вікіпедія.
# Путівник «Вся Україна»; Андрій Івченко; ДНВП «Картографія»; Київ-2006.






Усі права застережено. © 2003-2012 Сергій Клименко




Rambler's Top100