Пермь, кінець березня - початок квітня 2002 року
Для збільшення зображення, що Вас зацікавило, натисніть на нього.
В разі будь-якого використання розміщених тут фото, гіперпосилання на цей сайт () є обов’язковим.

Пермь, конец марта - начало апреля 2002 года
Для увеличения заинтересовавшего Вас изображения нажмите на него.
При любом использовании размещенных здесь фотографий, гиперссылка на этот сайт () является обязательной.




Ворота міста - річковий (ліворуч) та залізничний (праворуч) вокзали

Ворота города - речной (слева) и железнодорожный (справа) вокзалы


Вулицею Сибірською. На передньому плані - будівля колишніх "Шляхетних зборів" (зараз це - клуб УВС). Збудована в 1830 році.
Вулиця Сибірська формувалась як транспортна транзитна магістраль відомого Московсько-Сибірського тракту починаючи з 1763 року. З другої половини XIX століття і до середини 50-х років XX століття - центральна вулиця Пермі.


По улице Сибирской. На переднем плане - здание бывшего "Благородного собрания" (сейчас это - клуб УВД). Построено в 1830 году.
Улица Сибирская формировалась как транспортная транзитная магистраль известного Московско-Сибирского тракта начиная с 1763 года. Со второй половины XIX века и до середины 50-х годов XX века - центральная улица Перми.


Вулицею Сибірською. Будівля колишньої земської управи (зараз це - головний корпус педагогічного університету).

По улице Сибирской. Здание бывшей земской управы (сейчас это - главный корпус педагогического университета).


Вулицею Сибірською. Ротонда в парку (сучасна назва парку - ім. Горького). Збудована з уральської лиственниці в 1824 року для зустрічі імператора Олександра I.

По улице Сибирской. Ротонда в парке (современное название парка - им. Горького). Построена из уральськой лиственницы в 1824 году для встречи императора Александра I.


Вулицею Сибірською. Колишній пересильний замок для в`язнів, що прямували з Росії в Сибір. Засланих перевозили Камою до Пермі та вночі переганяли Сибірською вулицею до в`язниці. Далеко було чути дзенькіт кайданів. Тут розміщували учасників польських повстань середини XIX століття, письменника Ф.М. Достоєвського, народовольців 70-80-років XIX століття. Наприкінці 50-х років XX століття будівлю було кардинально перебудовано та передано Пермському обласному театру юного глядача. Зараз це - театр ляльок.

По улице Сибирской. Бывший пересыльный замок для арестантов, которые следовали из России в Сибирь. Ссыльных перевозили по Каме до Перми и ночью перегоняли по Сибирской улице до тюрьмы. Далеко был слышен кандальный звон. Здесь размещали участников польських восстаний середины XIX века, писателя Ф.М. Достоевского, народовольцев 70-80-годов XIX века. В конце 50-х годов XX века здание было кардинально перестроено и передано Пермскому областному театру юного зрителя. Сейчас это - театр кукол.


Вулицею Сибірською. Будівля колишнього училища та притулку для сліпих дітей та дітей з послабленим зором (зараз це - школа №22). Збудована в 1890 році.

По улице Сибирской. Здание бывшего училища и приюта для слепых и слабовидящих детей (сейчас это - школа №22). Построено в 1890 году.


Вулицею Сибірською. Один з житлових будинків.

По улице Сибирской. Один из жилых домов.


Вулицею Сибірською. Ще житлові будинки.

По улице Сибирской. Еще жилые дома.


Вулицею Сибірською. Один із "променів світла".

По улице Сибирской. Один из "лучей света".


Ще один "промінь світла" (на вулиці Орджонікідзе).

Еще один "луч света" (на улице Орджоникидзе).


Історичний район "Розгуляй".

Исторический район "Разгуляй".


"Розгуляй": найстаріший міст Пермі (через річку Єгошиху).

"Разгуляй": старейший мост Перми (через речку Егошиху).


Автомобільний міст через Каму.

Автомобильний мост через Каму.


Вид на Камську долину з міста (з лівого берегу Ками).

Вид на Камскую долину со стороны города (с левого берега Камы).


Вид на Камське водосховище з міста (з лівого берегу Ками).

Вид на Камское водохранилище со стороны города (с левого берега Камы).


У Кунгурській Льодовій печері (приблизно за 100 км на південний схід від Пермі). Ця печера - пам`ятник природи загальноросійського значення; єдина в Росії, що обладнана для екскурсій. Вона знаходиться на правому березі ріки Силви в Льодовій горі на північно-східній околиці Кунгуру. Печера є видатним карстовим об`єктом, найкрупнішою гіпсовою печерою Уралу, шостою в світі за довжиною (5600 м) серед печер гіпсового карсту. Загальний об'їм гротів печери більший за 100 тис. куб. метрів. У печері 60 озер із дивно чистою водою.

В Кунгурской Ледовой пещере (примерно в 100 км к юго-востоку от Перми). Эта пещера - памятник природы всероссийского значения; единственная в России, оборудованная для экскурсий. Она находится на правом берегу реки Сылвы в Ледяной горе на северо-восточной окраине Кунгура. пещера является выдающимся карстовым объектом, крупнейшей гипсовой пещерой Урала, шестой в мире по протяженности (5600 м) среди пещер гипсового карста. Суммарный объем гротов пещеры более 100 тыс. куб. метров. В пещере 60 озер с изумительно чистой водой.


У Кунгурській Льодовій печері.

В Кунгурской Ледовой пещере.


У Кунгурській Льодовій печері.

В Кунгурской Ледовой пещере.


Під Білогорським Свято-Миколаївським чоловічим монастирем (за 100 км від Пермі та за 50 км від Кунгуру). Цей монастир часто називають Уральским Афоном. Його соборний храм Воздвиженія Животворящого Хреста Господня (побудований та освячений у 1917 році) - найбільший собор на Уралі.

Под Белогорским Свято-Николаевским мужским монастирем (в 100 км от Перми и в 50 км от Кунгура). Этот монастирь часто называют Уральским Афоном. Его соборный храм Воздвижения Животворящего Креста Господня (построен и освящен в 1917 году) - самый большой собор на Урале.


Білогорський Свято-Миколаївський чоловічий монастир. Внутрішнє "оздоблення" собору.

Белогорский Свято-Николаевский мужской монастырь. Внутреннее "убранство" собора.








Усі права застережено. © 2003-2011 Сергій Клименко




Rambler's Top100